« Ožujak 2024 »

Ukupno: 2021311
Događanja u knjižnici

2. i 4. razredi posjetili kazalište
Autor: Snježana Mihočka, 7. 12. 2012.

U okviru kulturne i javne djelatnosti škole naši su učenici nižih razreda u mjesecu studenome posjetili kazalište.

Učenici 1. i 2. razreda matične i područne škole gledali su predstavu „Profesor Baltazar – put oko svijeta“ kazališta Scene Gorice i Tvornice lutaka, a učenici 3. i 4. razreda matične i područne škole odgledali su predstavu „Blizanke“ Dječjeg kazališta Dubrava.

Predstava „Baltazar“ vesela je priča o mogućnostima, različitostima te dobrim namjerama uz originalne likove iz crtića i prepoznatljivu glazbu. Priča prati znatiželjnu pticu, koja uvijek svugdje kasni jer želi vidjeti sve ljepote ovog svijeta. Nažalost, znatiželja će je udaljiti od njenog jata. Sama, izgubljena i tužna, ptica doputuje u Zagreb gdje upoznaje smetlaricu koja ju dovodi do profesora Baltazara, njezine jedine ruke spasa. Ova predstava slijedi dobri duh crtića - obiluje univerzalnim porukama (znanjem i učenjem protiv agresije i nasilja, prihvaćanje različitosti, radovanje uspjesima drugih) koje pomažu djeci da izrastu u kvalitetne i potpune osobe.

U središtu predstave „Blizanke“, prema istoimenom romanu Ericha Kästnera, su dvije sestre blizanke, koje se po prvi puta upoznaju na ljetovanju i mijenjaju uloge, jedna odlazi ocu u Beč, a druga majci u München. Predstava prati blizanke od završetka ljetovanja, na kojem su skovale plan kako da pomire svoje roditelje, pa do konačnog ostvarenja plana.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. knjižničarka

Događanja u knjižnici