Ukupno: 2028939
Događanja u knjižnici

U potrazi za informacijama u školskoj knjižnici - radionica za učenike 3. razreda
Autor: NIKOLINA SABOLIĆ, 3. 5. 2023.

Učenici 3.a i 3.b razreda sudjelovali su na radionici U potrazi za informacijama u školskoj knjižnici. U radionici je korištena metoda suradničkog učenja – rad u stanicama. Tijekom rada učenici su se koristili tiskanim i online izvorima znanja u rješavanju problemskih pitanja i zadataka. Radionicu je održala knjižničarka Nikolina Sabolić u suradnji s razrednim učiteljicama Slađanom Ninković i Jasnom Tolnaj.

U prostoru knjižnice formirane su 4 stanice s različitim izvorima znanja i različitim zadacima za učenike. Učenici su radili u 4 skupine, a unutar skupina u paru. Skupine učenika kružile su po postajama u 4 rotacije sve dok nisu stigle do početne postaje. Na taj su način sve skupine učenika riješile sve tipove zadataka pritom se služeći ponuđenim izvorima – enciklopedijama, leksikonima, stručnim knjigama, znanstveno-popularnim časopisima i obrazovnim mrežnim stranicama.

Na prvoj postaji učenici su rješavali dva tipa problemskih pitanja služeći se enciklopedijama.

Na drugoj su se postaji služili online izvorima pri izradi osobne iskaznice lisice u formi grafičkog organizatora – umne mape.

Na trećoj su postaji služili stručnim knjigama i leksikonima te rješenja problemskog pitanja organizirali u formi Vennovog dijagrama.

Četvrta je postaja bila rezervirana za pretraživanje informacija u popularno-znanstvenim časopisima i upisivanje rješenja u križaljke.

Nakon rotacija po stanicama svaka je skupina prezentirala rezultate rada pred razredom. Učenici su ponovili nove sadržaje o izvorima znanja putem online kviza. Vlastiti rad evaluirali su listom za samovrednovanje, a samu radionicu izlaznom karticom.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. bibl.

Događanja u knjižnici

web counter