Ukupno: 2028045
Četvrtaši u vrijeme ljetnih praznika pročitali više od 300 knjiga
Autor: Snježana Mihočka, 4. 10. 2019.

Eva Oreški, Luka Kolonić i Alba Granđa osvojili zlatne medalje u Olimpijadi čitanja

Učenici 4.a, 4.b i 4.c razreda sudjelovali su u ljetnoj Olimpijadi čitanja koju organizira naša gradska Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“. Nakon završetka 3. razreda, a u vrijeme ljetnih praznika učenici bivših trećih razreda uključili su se u kampanju Olimpijada čitanja te se natjecali u čitanju knjiga s drugim učenicima koprivničkih škola.

Na završnoj svečanosti Olimpijade čitanja razredima su podijeljene zlatne, srebrne i brončane medalje koje su osvojili prema broju pročitanih knjiga. Zlatnu medalju osvojili su i najbolji čitači iz svakog razreda.

U našoj je školi najviše knjiga tijekom ljeta pročitao 4.b razred, ukupno 118 knjiga. Na drugom mjestu naše škole je 4.c razred sa 113 pročitanih knjiga, dok je 4.a razred pročitao ukupno 73 knjige. Svaki je razred dobio priznanje za sudjelovanje u Olimpijadi. Ravnateljica Škole, gospođa Sanja Prelogović pohvalila je sve učenike koji su se uključili kao razred u ovu zajedničku i preko ljeta čitali zanimljive knjige.

Najčitateljica naše škole u Olimpijadi čitanja je Eva Oreški iz 4.c razreda koja je tijekom ljeta pročitala čak 23 knjige. Iz 4.b razreda najviše knjiga je pročitao atletičar Luka Kolonić, ukupno 21 knjigu. U 4.a razredu po broju pročitanih knjiga istaknula se Alba Granđa, koja je u Olimpijadi pročitala 12 knjiga.

Olimpijada je potaknula učenike na čitanje knjiga koje nisu obavezne u školi, odlazak u knjižnicu, natjecanje i timski rad, druženje s roditeljima u gradu nakon posjeta knjižnici te ih motivirala za češći odlazak u knjižnicu i posuđivanje knjiga za čitanje po vlastitom izboru. Cilj Olimpijade bio je i potaknuti djecu da vrijeme praznika iskoriste za poboljšanje čitateljskih vještina, prošire rječnik te unaprijede svoja znanja prije početka nove školske godine.

Ove godine se u Olimpijadu čitanja po prvi puta uključilo svih 10 završnih 3.-ih razreda triju koprivničkih osnovnih škola. Učenicima je ponuđeno 55 knjiga za čitanje. Najčitanije knjige bile su Gregovi dnevnici, Album Tomica te Grozni Grga. Učenici su s ponosom čitali svaku knjigu i pratili napredovanje svojeg razreda na ljestvici poretka. Za svaku pročitanu knjigu osvojili su jednu zlatnu zvjezdicu koja se lijepila na listu njihovog razreda.

Povratkom u školu učenici su izrazili pozitivne dojmove o Olimpijadi te istaknuli kako bi voljeli ponovno sudjelovati u sličnoj aktivnosti.

U nastavku pročitajte dojmove naših učenika o Olimpijadi čitanja 2019.

Mirta Jurić, 5.c

(Novinarska grupa)

Olimpijada čitanja

Ove školske praznike provela sam čitajući razne knjige. Kao i svi moji prijatelji iz razreda, i ja sam sudjelovala u Olimpijadi čitanja. Pročitala sam 23 različite knjige. Neke od tih knjiga bile su smiješne i zabavne, a neke vrlo poučne. Kroz ovaj projekt još sam se jednom uvjerila da je čitanje vrlo zabavno i važno jer tak obogaćujemo svoj rječnik i naučimo mnogo toga.

Eva Oreški, 4.c

Moj dojam o Olimpijadi čitanja

Jako mi se svidjela Olimpijada čitanja. Drago mi je što sam sudjelovao u njoj te osvojio priznanje i medalju. Na taj način sam obogatio svoj rječnik i to će mi pomoći u školovanju. Čitajući, nisam razmišljao o početku škole i bilo mi je veoma zabavno. Pročitao sam 21 knjigu, najviše u svom razredu. Pola praznika proveo sam čitajući knjige te sam imao vremena i za igru i zabavu. Na žalost, za mene više neće biti Olimpijada čitanja, ali svejedno sam se zabavio i puno toga naučio.

Luka Kolonić, 4.b

Moj dojam o Olimpijadi čitanja

U Olimpijadi čitanja pročitala sam 12 raznolikih zanimljivih knjiga. Sve su mi se jako svidjele, ali najdraže su mi Morski dnevnik Pauline P. i Banditska bakica. Olimpijada čitanja mi je učinila čitanje još zabavnijim i zanimljivijim. Htjela bih to ponoviti i sljedeće godine.

Alba Granđa, 4.a

Dojam o Olimpijadi čitanja

Olimpijada čitanja potaknula me na češći odlazak u knjižnicu. Izbor knjiga bio je velik, ali sam posuđivala i razne knjige koje nisu bile na popisu. Tijekom vrućih ljetnih dana knjige sam često čitala u prirodi. Kada sam čitala knjige, uživala sam u uživljavanju u živote likova o kojima sam čitala. Tijekom Olimpijade čitanja, pratila sam broj zvjezdica na listi našeg razreda. Na početku mi je to bilo važno, ali onda sam shvatila da ne čitam zbog pobjede već zbog sebe i svog znanja. Nakon odlaska u knjižnicu moja obitelj  i ja često smo odlazili na sladoled i šetnju parkom. Olimpijada čitanja za mene je bila jako zabavna, ali i poučna.

Iva Arko, 4.c

Moji dojmovi o Olimpijadi čitanja

Moji dojmovi o Olimpijadi čitanja su odlični, pročitao sam 11 knjiga. Sve knjige su bile jako zanimljive i poučne. Najviše mi se svidjela knjiga „Tajna čokoladnih bombona“ u kojoj detektiv Melkior traži izgubljenog djeda. Također mi je bila zanimljiva zadnja knjiga koju sam pročitao, „Svjetlo koje se ne gasi“. U toj knjizi ima više poglavlja. Svako poglavlje na mene je ostavilo dobar dojam. Volio bih da svake godine imamo Olimpijadu čitanja je su mi praznici puno zanimljivi i sadržajniji.

Ivan Mihelčić, 4.c