« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2038820
OŠ „Đuro Ester“ domaćin velikog finala „Lina višebojca“
Autor: Snježana Mihočka, 29. 5. 2012.

Osnovna škola „Đuro Ester“ Koprivnica bila je domaćin velikog finala 6. sezone smotre sportske radosti i dječje kreativnosti „Lino višebojac“. Sportske novosti kao glavni organizator projekta, uz podršku službenog sponzora Podravke, priredile su pravi sportski spektakl.

Učenici naše škole ugostili su 56 učenika pobjednika iz svih krajeva Hrvatske koji su u Koprivnicu došli ostvariti svoj sportski san.

Odlična navijačka atmosfera i sportski duh ispunili su dvoranu Gimnazije „Fran Galović“ gdje je 26. svibnja održano veliko natjecanje u košarci, rukometu, nogometu, skoku udalj, povlačenju užeta, skakanju u vrećama i trčanju. Iz naše škole natjecali su se Marija Koren i Matko Zirdum, učenici 7. razreda.

Sportsku podršku učenicima su pružili poznati hrvatski sportaši predvođeni legendarnim kapetanom Vatrenih Zvonimirom Bobanom, vaterpolistom Dubravkom Šimencom, europskom i svjetskom doprvakinjom u tekwandou Marinom Sumić i hrvačem Podravke Sandrom Frankolom. Natjecanju su se pridružile i rukometašice RK Podravka-Vegeta. Himnom Višebojca u izvedbi popularnog koprivničkog pjevača Vilibalda Kovača i pojavom maskote Lina u dvorani je nastala prava euforija.

Uz školu „Đuro Ester“ natjecatelje su bodrili navijači iz Garešnice, Pakraca, Gole, Kotoribe, Ladimirevaca, Sračinca, Vrbovca i Nove Gradiške, te mališani iz koprivničke Male sportske škole i Dječjeg vrtića Tratinčica. Nagrade je primilo troje učenika najboljih u literarnom natječaju „Svijet po tvom", među kojima je i naš Antonio Međurečan iz 6. razreda.

Učenicima su uručena priznanja za najbolju oglasnu ploču, web stranicu, transparente i maske, navijače i trofej fair play, a gostovali su mladi glazbenik Filip Martinić iz OŠ Garešnica, balerine Marcela i Anamarija iz OŠ Ravne njive Split, dvanaestogodišnja pjevačica Ana Perak iz OŠ Ladimirevci, band The rockeri iz OŠ Đure Prejca Desinić, plesna skupina Ola-la, gimnastičarke iz OŠ Sračinec, koprivnički sportaši i roditelji. Učenici koji će kao pobjednici velikog finala otputovati na izabranu sportsku priredbu bilo gdje u Europi su Lucija Mudrinić, učenica petog razreda iz OŠ Ravne njive iz Splita, i Roko Tarle, osmaš iz OŠ Petra Kanavelića iz Korčule. Bilo nam je veliko zadovoljstvo i čast biti domaćin ovog natjecanja koje potiče sportski način života, dječju kreativnost i stvaralaštvo.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. knjižničar