« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2038041
Učenici osmih razreda na Danima otvorenih vrata u Obrtničkoj školi Koprivnica
Autor: Snježana Mihočka, 3. 5. 2023.

U sklopu eTwinning projekta Promocija obrtničkih zanimanja i projekta Postani poduzetnik učenici osmih posjetili su prezentaciju programa obrazovanja i sudjelovali na radionicama povodom Dana otvorenih vrata Obrtničke škole Koprivnica.

Učenici 8.a razreda najprije su obišli štandove na kojima su prezentirani programi obrazovanja za različita zanimanja. Nastavnici i učenici Obrtničke škole upoznali su ih sa značajkama svakog pojedinog zanimanja (vremenom trajanja obrazovanja, načinom osposobljavanja, načinom izvođenja nastave u općeobrazovnom i praktičnom dijelu). Štandovi koji su najviše privukli učenike bili su štandovi iz područja elektrotehnike i računalstva. Poseban interes učenici su iskazali za zanimanje tehničar za računarstvo i tehničar za elektroniku.

Ravnatelj škole Zlatko Martić pokazao nam je prostor Centra kompetentnosti Obrtničke škole Koprivnica iz područja elektrotehnike i računarstva. Nakon obilaska škole za učenike su organizirane radionice i praktične vježbe.

Dio učenike prisustvovao je vježbama u praktikumu za elektroinstalacije koje je vodio nastavnik praktične nastave Neven Komes. U radionici „Mikroupravljači – uvod u Arduino“ učenici su se upoznali s različitim načinima spajanja elektrovodiča, a i sami su kroz praktičan rad spajali vodiče na različite načine.

Druga radionica „Obrada vodova i tehnika spajanja vodova“, koju je vodio nastavnik Igor Sraček, održana je u praktikumu za elektromehaniku i elektroniku na kojoj su učenici spajali elektroničke sklopove.

Kroz posjet, održane radionice i konkretno upoznavanje s različitim zanimanjima u strukovnom obrazovanju ostvareni su svi ishodi vezani za profesionalnu orijentaciju učenika i izbor budućeg zanimanja.

Na Dane otvorenih vrata učenike su pratile nastavnice Tijana Martić, Vesna Hižman Perošić i knjižničarka Nikolina Sabolić.

Video s radionica možete pogledati putem poveznice:

Tijana Martić i Nikolina Sabolić