« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2038232
Projekt građanin: Smanjite bacanje hrane!
Autor: Snježana Mihočka, 21. 4. 2023.

Učenici Eko grupe 4.b razreda sudjelovali su na Županijskoj smotri projekata iz područja Građanskog odgoja i obrazovanja – Projekt građanin. Smotra je održana 5.4.2023. u OŠ Legrad.

Predstavili su projekt Smanjite bacanje hrane! s kojim trenutno upoznaju cijelu školu. Bacanje hrane postalo je globalni problem jer se trećina ukupno proizvedene hrane baca. Najviše bacamo mi, krajnji potrošači, pa smo zato i najodgovorniji da se to smanji ili spriječi.

Na početku projekta učenici su u alatu Forms sastavili kratak upitnik za učenike i učitelje. Popunili su ga svi učenici koji polaze nastavu informatike, na čemu hvala učiteljicama informatike koje su im proslijedile poveznicu i potaknule ih da ga riješe. Hvala i razrednicima koji su proslijedili upitnik učenicima koji ne polaze nastavu informatike. Rezultate možete vidjeti na fotografijama u prilogu i na panou kod ulaznih vrata škole. Članovi Eko grupe osobno su ispitali učenike prvih razreda i dobili slične rezultate kao što su u elektronskom upitniku.

Prema dobivenim odgovorima vidi se da većina učenika i učitelja uočava problem bacanja hrane te žele da ga se smanji ili riješi. To je Eko grupi dalo poticaj za nastavak rada na projektu, tako da su u različitim prostorima škole postavili natpise i plakate kojima pozivaju sve učenike i odrasle u školi na smanjivanje bacanja hrane i upućuju ih kako to učiniti.

Hvala svima koji su obratili pažnju na problem i pridružuju nam se u njegovom rješavanju.

Eko grupa 4.b razreda

Voditeljica: Biserka Knez