« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2038184
Sastanci vijeća učenika
Autor: Snježana Mihočka, 23. 3. 2023.

Peti i šesti sastanak Vijeća učenika održani su dana 15.2.2023. te 22.3.2023. u vremenu od 12,25 do 13,10 sati.

Učenici su obradili slijedeće važne teme za našu školu:

• Motivacija za učenje i zašto učimo
  • Rezultati školskih natjecanja
  • Obilježavanje Dana ružičastih majica
  • Izvješće sa Dječjeg gradskog vijeća
  • Rezultati Nacionalnih ispita 4. i 8. razreda
  • Pripreme za obilježavanje Svjetskog dana zdravlja (7. travnja) i Međunarodnog dana dječje knjige (2. travnja) i Festival slikovnica

Članovi Dječjeg gradskog vijeća Marija Petrović, Lorena Đurkan, Šimun Vidaković i Luka Jantolek, iznijeli su na zadnjoj sjednici Dječjeg gradskog vijeća problem okoliša naše škole koje su pretočili i u pismo Uredu gradonačelnika koji ga žele upoznati s problemom. U pismu se navodi:

…željeli bismo, kao članovi Dječjeg gradskog vijeća, upoznati vas s problemom okoliša između naše škole i srednje škole na Trgu slobode u Koprivnici.

Problem je u tome što oko naše škole ima previše smeća kojeg rade učenici srednje škole. Na putu prema našoj školi i oko naše škole nalaze se: odbačene kutije cigareta, opušci, papiri, plastika, strgane i oštećene klupe… koje naprave učenici za vrijeme odmora pušeći na cesti između dvije škole, na klupama pored ulaza u našu školu, iza škole odmah kod ulaza u školsku sportsku dvoranu…

Mislimo da bi se u vezi toga nešto trebalo poduzeti, jer je smeća sve više i više, a srednjoškolci nam se primiču sve bliže, što dovoljno govori o tome da većina njih puši i u našem dvorištu i ispred naše sportske dvorane. Oni cigarete i smeće ne bacaju u koš, nego na pločnik i travu, stepenice i razna mjesta oko škole.

Naša ravnateljica i pedagoginja već su razgovarale sa srednjom školom i Uredom za komunalne djelatnosti, ali rečeno je  da ta cesta između škola nije u nadležnosti srednje škole, a Ured nam je rekao da je to problem srednje škole. Nadamo se da nam u rješenju ovog problema možete pomoći jer smatramo da je neprimjereno da je najnečistiji okoliš u našem gradu upravo između i oko dviju škola i da učenici osnovne škole moraju prolaziti pokraj takvog okoliša koji je stalno u neredu, od jutra do mraka i svaki dan.

Kako smo i Eko škola svakako bismo željeli voditi računa o ekologiji i čistoći našeg okoliša.

Evo i nekoliko naših prijedloga za rješenje problema: maknuti tri klupe u prolazu između dviju škola i usmjeriti učenike u unutrašnje dvorište srednje škole ili park prema Podravci.

U prilogu dostavljamo fotografije tog okoliša.

Vijeće učenika upoznato je s rezultatima školskih natjecanja i uspjesima na županijskim natjecanjima, rezultatima Nacionalnih ispita u 4. i 8. razredu, obilježavanjima prigodnih datuma. Svaki učenik će sve teme prenijeti u svom razredu na Satu razrednika. Nakon zanimljivih rasprava o rezultatima i prijedlozima poboljšanja sastanci su završili u 13,10 sati.

Pedagoginja:

mr.sc. Jasna Relja,