« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2038291
Učenici OŠ „Đuro Ester“ bili su izvrsni na prvom Međuškolskom kvizu općeg znanja
Autor: Mirna Kovačić, 2. 3. 2023.

U utorak, 28. veljače 2023., održan je u Osnovnoj školi „Podolice“ prvi Međuškolski kviz općeg znanja za učenike od 5. do 8. razreda. Kviz je okupio čak 19 četveročlanih ekipa koje su spremno odgovarale na 50 pitanja iz opće kulture.

Na kvizu su sudjelovali učenici četiriju koprivničkih osnovnih škola, OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“, OŠ „Braća Radić“, OŠ „Đuro Ester“ i OŠ „Podolice“, a došli su ih podržati i ravnatelji njihovih škola. Pozvano je po pet najboljih ekipa iz svake škole koje su ostvarile najbolji plasman na kvizu održanom u njihovoj školi 20. prosinca 2022.

Kviz su inicirale nastavnica Mirna Kovačić iz OŠ „Đuro Ester“ i OŠ „Podolice“, nastavnica Helena Jakopiček Sarafimovski iz OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ te Ines Vađunec iz OŠ „Braća Radić“ ujedno i voditeljice projekta za svoje škole. Cilj je bio potaknuti učenike na druženje i kvalitetno provođenje svog vremena te ih uključiti u cjeloživotno učenje i rad na proširivanju svog općeg znanja iz različitih područja života. Pitanja za međuškolski kviz sastavili su nastavnici iz svih škola sudionica. Kviz se sastojao od dva kruga od po 24 pitanja i po 1 glazbenog broja koji su učenici trebali prepoznati. Svi su sudionici bili izuzetno motivirani i zainteresirani te su ostvarili odlične rezultate.

Našu je školu na kvizu predstavljalo pet ekipa. Pobjedu na kvizu osvojila je izvrsna ekipa Krim tim 4 iz OŠ „Đuro Ester“ s osvojenih čak 50 bodova (Marija Petrović, Gala Knežević, Ana Hlebar i Klara Udovičić).

Krim tim 4 - 1. mjesto

Drugoplasirani su bili učenici osnovne škole „Braća Radić“ s 46 bodova, a trećeplasirani naši osmaši Big W (Leon Strelec, Viktor Kišiček, Stjepan Vidaković, Marijan Banek) s 45,5 bodova.

Ekipa „Đure Estera“ Girl Power osvojila je 4. mjesto (Roko Lokotar, Matko Zainul Kurcinak, Patrik Prekpalaj i Fran Pajnić) s osvojenih 43,5, a ekipa Paklena četvorka završila je na 7. mjestu (Ana Juratović, Iva Kolenko, Nika Jazvec, Tara Ištvan) s 40,5 bodova. Ekipa Voltare (Patrik Vicić, Leo Martinković, Stjepan Ivanček i Šimun Kolonić) s 35 bodova završila je na odličnom 9. mjestu od 19 ekipa.

Big W - 3. mjesto

Paklena četvorka - 7.mjesto

Sve naše ekipe su odlično predstavile svoju školu što nas čini iznimno ponosnima. Svi su natjecatelji dobili prigodne darove sponzora – izdavačkih kuća Profil i Školska knjiga te Podravkine grickalice. Prve tri ekipe dobile su i vrijedne darove Profila i Školske knjige. Od srca zahvaljujemo sponzorima kao i OŠ „Podolice“ na odličnom gostoprimstvu.

Mirna Kovačić, prof.