« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2038242
Županijska Smotra LiDraNo – učenici naše škole predloženi za državnu Smotru
Autor: Snježana Mihočka, 2. 3. 2023.

Svi učenici koji su predstavljali OŠ „Đuro Ester“ na županijskoj Smotri LiDraNo - Hana Mihaljević, 4.a, Maša Kresojević, 5.a, Marija Petrović, 7.a, Mirta Jurić i Viktor Kišiček, 8.a, postigli su izniman uspjeh te su predloženi za sudjelovanje na državnoj Smotri.

Županijska razina Smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskoga stvaralaštva održana je u utorak 28. veljače 2023. u prostorima Hrvatskog doma u Križevcima. Domaćin Smotre bila je Srednja škola „Ivan Seljanec“ Križevci.

Naši učenici predstavili su se samostalnim radovima u kategoriji literarnog i novinarskog stvaralaštva, u radijskom izrazu i digitalnim školskim listom Leteći razred, koji možete čitati na adresi http://letecirazred.eu/.

Maša Kresojević napisala je literarni rad - pjesmu Planeta Zemlja za sve, a vodila ju je mentorica Maja Sinjeri.

Mirta Jurić napisala je samostalni novinarski rad – tematski članak pod nazivom  Digitalni detoks – za bolji osjećaj, uz mentorstvo knjižničarke Nikoline Sabolić.

Viktor Kišiček i Hana Mihaljević predstavljali su radioigru Gdje je zima, Viktor kao snimatelj i montažer, a Hana kao predstavnica glumaca Dramske grupe koji su glumili u radioigri. Tekst za radioigru napisala je učenica Marta Žufika Marđetko iz 8.b. Radioigra je nastala pod vodstvom mentora Mihaela Kivača, učitelja glazbene kulture i Maje Sinjeri, voditeljice Dramska grupe 4. razreda. U radioigri glume učenici: Hana Mihaljević, Timon Ružić, Iva Petrović, Magda Puškarić, Azra Ćostović, Lovro Poljak, Mia Kralj.

Marija Petrović – glavna urednica digitalnog školskog lista Leteći razred (http://letecirazred.eu/), mentorica je Nikolina Sabolić, voditeljica Novinarske grupe.

Vjerujemo da će netko od naših učenika i mentora biti pozvan na manifestaciju državne Smotre te mu želimo uspješno sudjelovanje, stjecanje novih spoznaja i iskustava, a prije svega, pozitivnih dojmova i motivacije za daljnje stvaranje.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. bibl.