« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2038139
Učenici Osnovne škole „Đuro Ester“ sudjelovali u školskom kvizu općeg znanja
Autor: Mirna Kovačić, 3. 1. 2023.

U utorak, 20. prosinca 2022., u školskoj dvorani „Vinko Zember“ održan je školski kviz općeg znanja za učenike od 5. do 8. razreda. Kviz je u našoj školi okupio čak 16 ekipa koje su tijekom uzbudljivog popodneva odgovarale na brojna pitanja koja su testirala njihovo znanje iz svih školskih predmeta, opće kulture i informiranosti.

Kviz su inicirale nastavnica povijesti i geografije Mirna Kovačić iz OŠ „Đuro Ester“ i OŠ „Podolice“, nastavnica Ines Vađunec iz OŠ „Braća Radić“, te nastavnica Helena Jakopiček Sarafimovski iz OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“. Posljednjih godina vrlo popularni „Pub kvizovi“ idealna su prilika za takmičenje u znanju, brzini i općoj informiranosti uz razvijanje pozitivnog stava prema cjeloživotnom učenju i znanju kako najvećem bogatstvu, no i prilika za druženje, smijeh i timski rad.

Učenici su formirali četveročlane ekipe koji su tijekom kviza trebali odgovarati na pitanja koja su za njih osmislili učitelji sve iz četiri gradske škole. Kviz je obuhvatio pitanja iz svih školskih predmeta, no našlo se i pokoje pitanje iz suvremene pop kulture, te aktualnosti iz svijeta glazbe, filma i sporta. Kviz se sastojao od dva kruga od po 20 pitanja i po 1 glazbenog broja koji su učenici trebali prepoznati.

Svi su sudionici bili izuzetno motivirani te su ostvarili izvrsne rezultate, a pritom se odlično zabavili.

Najboljih 5 ekipa ostvarilo je plasman na međuškolsku razinu kviza (na kojoj će sudjelovati učenici iz svih gradskih škola).

Čestitke svima, a posebno našim najboljim timovima!

1. mjesto - Krim tim 4
  2. mjesto - Lajne 2.0
  3. mjesto - Presveto trojstvo +1
  4. mjesto - Big W (OG)