Ovaj tjedan: 3648
Danas: 16
Regionalno natjecanje u rješavanju sudoku zagonetki
Autor: Snježana Mihočka, 6. 12. 2022.

U subotu 26. studenog 2022. učenice Marta Žufika Marđetko (8.b) i Marija Petrović (7.a) sudjelovale su na regionalnom natjecanju u rješavanju sudoku zagonetki, koje se za našu županiju održavalo u OŠ Antun Nemčić Gostovinski.

Natjecanje je počelo točno u 9 sati. Učenici su rješavali četiri seta zadataka (brzinac – 15 minuta, klasika – 45 minuta, varijacije – 30 minuta, matematika – 30 minuta) između kojih su imali kratke pauze. Sa zadnjim setom završili su u 11:30 nakon čega je uslijedio odmor i fotografiranje za učenike, te ispravljanje i unošenje rezultata za nastavnike u pratnji.

Marta je s osvojenih 208 bodova bila 65., dok je Marija osvojila 137. mjesto s postignuta 163 boda. Od velikog broja natjecatelja na regionalnoj razini na državnu razinu pozvano je svega 40 učenika iz cijele Hrvatske, među kojima nažalost nisu naše učenice. Hrabro su se borile i časno predstavile našu školu.

Posebna zahvala ide i organizatorima natjecanja i našim domaćinima na regionalnom natjecanju, koji su nas lijepo ugostili, ugrijali i počastili.