« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2036902
Održan je treći sastanak Vijeća učenika
Autor: Snježana Mihočka, 26. 11. 2022.

Dana 22.11.2022. u 12,25 sati održan je treći sastanka Vijeća učenika sa ovim dnevnim redom:

1. Pripreme za obilježavanje Mjeseca borbe protiv ovisnosti
  2. Organizacija Sportskog druženja velikih i malih
  3. Akcija prikupljanja didaktičkog materijala za dječji kutak u RN.
  4. Razno.

PRIPREME ZA OBILJEŽAVANJE MJESECA BORBE PROTIV OVISNOSTI

Predsjednik Vijeća učenika Matko Zainul Kurcinak i pedagoginja održali su predavanje o vrstama ovisnosti s posebnim osvrtom na ovisnosti o digitalnim tehnologijama.

Obilježavanje traje od 15.11. do 15.12. i svaki razred i učenici trebaju prirediti neke aktivnosti u dogovoru s razrednikom na Satu razrednika. Cilj obilježavanja je upozoriti cjelokupnu javnost na problem zlouporabe svih sredstava ovisnosti (cigarete, alkohol, droga i  dr. vrste ovisnosti) potaknuti sve u društvu na provedbu aktivnosti za uspješno suprotstavljanje ovom ozbiljnom problemu današnjice.

ORGANIZACIJA SPORTSKOG DRUŽENJA VELIKIH I MALIH

U našoj se školi svaki četvrtak od 13,15 do 14,00 sati organiziraju Sportska druženja velikih i malih u kojima osmaši vode sportske aktivnosti za učenike 4. razreda. Sportska druženja će trajati do kraja školske godine. Prvi susret održan je 17.11.2022. i vodili su ga učenici 8.b koji su se dobrovoljno javili za vođenje ove aktivnosti. U ovu aktivnost javilo se 25 učenika 4. razreda. Učenici 8.a razreda koji se dobrovoljno žele uključiti u ovu aktivnost mogu se javiti pedagoginji koja je koordinator ove aktivnosti.

AKCIJA PRIKUPLJANJA DIDAKTIČKOG MATERIJALA ZA DJEČJI KUTAK U RN.

Pozivaju se svi učenici koji žele sudjelovati dobrovoljno u akciji prikupljanja didaktičkog materijala za dječji kutak u razrednoj nastavi. U didaktički materijal spadaju: slikovnice, dječje enciklopedije, puzzle, društvene igre koje su jednostavne i nemaju puno sitnih dijelova, kocke za slaganje (većih dimenzija). Akcija prikupljanja traje do 1.12.2022. a sve prikupljeno potrebno je dostaviti pedagoginji.

OSNIVANJE KLUBA VOLONTERA U ŠKOLI

Osnivamo u školi Klub volontera s ciljem razvijanja solidarnosti i pomaganja svima kojima je pomoć potrebna i svima koji žele pomagati drugima. Pomoć  će se odnositi na pomoć vršnjacima u učenju i snalaženju u školskim situacijama. U Klub volontera mogu se uključiti dobrovoljno učenici 6. do 8. razreda i on će se sastajati po potrebi i pomagati svojim vršnjacima. Za pristup i članstvo u Klubu svi zainteresirani mogu se javiti pedagoginji.

Sve aktivnosti o radu Vijeća učenika mogu se pratiti na panou u prizemlju.

Pedagoginja savjetnica:

mr.sc. Jasna Relja