« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2037924
Održana vježba evakuacije i spašavanja
Autor: Snježana Mihočka, 24. 11. 2022.

U Osnovnoj školi „Đuro Ester“ danas je održana vježba evakuacije i spašavanja koja je simulirala potres i oštećenje školske zgrade. U vježbi su evakuirani učenici i djelatnici školske zgrade OŠ „Đuro Ester“, sportske dvorane, Obrtničke škole i Srednje škole na okolne javne površine.

Tema vježbe bila je gašenje požara, evakuacija i spašavanje učenika i zaposlenika zbog urušavanja dijela zgrade i požara u Osnovnoj školi Đuro Ester. Urušavanje zgrade izazvano je potresom.

Cilj vježbe bila je praktična provjera Plana evakuacije i spašavanja učenika i djelatnika Osnovne škole „Đuro Ester“ i spašavanje učenika i djelatnika u slučaju potresa i požara. Promatrala se brzina i osposobljenosti djelatnika i polaznika škole za postupanje u slučaju izvanrednih situacija i valjanosti predviđenih pravaca evakuacije. Vježbom se ujedno provjerila i suradnja svih žurnih službi u kriznim situacijama, a uključenih u akciju prema Planu evakuacije i spašavanja Osnovne škole.

Pokaznoj vježbi u funkciji načelnice Stožera civilne zaštite grada Koprivnice prisustvovala je zamjenica gradonačelnika Ksenija Ostriž. Vježbu je pratio i gradonačelnik Mišel Jakšić.

Nakon evakuacije održana je analiza vježbe u Školi.

Službe koje s sudjelovale u vježbi:

SCZ – Služba civilne zaštite

HGSS – Hrvatska gorska služba spašavanja Stanica Koprivnica

ZZHMKKŽ – Zavod za hitnu medicinu Koprivničko-križevačke županije

JVP – Javna vatrogasna postrojba Grada Koprivnice

HMS – Hitna medicinska služba – Ispostava Koprivnica

GDCK – Gradsko društvo Crvenog križa Koprivnica

MUP RH – Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske

PP – Policijska postaja Koprivnica

ŽC 112 – Županijski Centar 112

Zahvaljujem učenicima, djelatnicima, ravnateljima srednjih škola, svima koji su bili uključeni u pripremu evakuacije, žurnim službama, građanima za razumijevanje, županijskom i gradskom stožeru, Gradonačelniku i svima prisutnima na doprinosu u realizaciji vježbe.

Ravnateljica: Sanja Prelogović