« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2035367
Učenici OŠ „Đuro Ester“ uputili čestitku Gradu
Autor: Mirna Kovačić, 10. 11. 2022.

Čestitku gradu uputili su učenici i učitelji OŠ "Đuro Ester" svojim prigodnim raznolikim radovima - maketama, fotografijama, literarnim i likovnim radovima, razglednicama, recitacijama, prezentacijama.

Kroz program su se izmjenjivale recitacije, prezentacije, isticanje što učenici posebno vole u svom gradu, a sve je bilo popraćeno izložbom radova: učenici šestih razreda izradili su makete pojedinih građevina, učenici foto grupe prikazali su fotografije novih vizura grada, a Mladi geografi su izložili fotografije našega parka u jesen. Osim što su izložili sadašnje razglednice Grada, u digitalnom alatu Canva izradili su i vlastite razglednice.

Likovne radove škole, paviljona i ostalih gradskih posebnosti predstavili su učenici likovne grupe te učenici razredne nastave. Učenici su odabrane lokalitete grada pokazali likovnim i literarnim radovima.

Kroz program, učenici su istaknuli i neke zanimljivosti u gradu (grupe Učimo istraživanjem i Mladi Geografi) , a posebno zanimljivo je bilo što matematičari mogu reći o broju 666. Toplinu programu udahnuli su učenici svojim pjesmama o gradu koje su i krasnoslovili: Šimun Vidaković: MOJA KOPRIVNICA i Eva Krajina: MOJ GRAD dok je koprivničku himnu „Koprivnica“ emotivno pročitao Matko Zainul Kurcinak.

Osim učenika, velik doprinos obilježavanju obljetnice dali su nastavnici, voditelji izvannastavnih aktivnosti i učiteljice nižih razreda: Sanja Kapusta, Sanja Antolić, Rajna Franjo, Mirjana Mihalec, Tijana Martić, Darko Markić, Nada Čolak, Maja Sinjeri i Slađana Ninković.

Veliko im hvala na trudu i entuzijazmu u radu s učenicima. Sve su objedinile nastavnica povijesti Mirna Kovačić i geografije Dubravka Vajdić Kolarić. Sretni smo što imamo takve krasne mlade ljude.

Pljesak učenika najbolji je pokazatelj uspješnosti sudionika u ovogodišnjem obilježavanju Dana grada.

Sretan ti 666. rođendan, grade naš!

Voditeljice geografskih i povijesnih grupa

Dubravka Vajdić Kolarić i Mirna Kovačić

Fotogalerija (klik na poveznicu)