« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2035386
ZNAMO LI ŠTO IMAMO?
Autor: Snježana Mihočka, 2. 10. 2022.

Projekt o zaštićenim dijelovima prirode započeli smo još prošle školske godine sa tada 6. razredima, ali ga nismo u cijelosti realizirali pa smo odlučili nastaviti sa navedenim projektom ove godine.

Odlučili smo da nam prva aktivnost bude u Tjednu cjeloživotnog učenja te smo na nju pozvali naše roditelje, sve zainteresirane nastavnike i građanstvo.

U petak, 30. rujna 2022. organizirali smo predavanje u suradnji sa Javnom ustanovom za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije.

Kao uvod u predavanje Ana, Klara i Jakov pročitali su neke od radova učenika (Elizabete Potroško, Borne Blažeka, Davida Mesarića i Dine Čevisa) prošle školske godine.

Ravnateljica navedene ustanove gđa. Željka Kolar sa svojom suradnicom Marijom Sivonjić održala je predavanje o zaštićenim dijelovima prirode u našom županiji.

Roditelji su saznali koje su sve kategorije zaštite u našoj županiji te o svakom zaštićenom području, a njih je 15. To su: Đurđevački pijesci, Mali Kalnik, Dugačko brdo, Crni jarki, Veliki Pažut, Župetnica, Borik, Kalnik, Čambina, Skupina stabala hrasta lužnjaka, Livade u Zovju kraj Đelekovca, Staro stablo pitomog kestena, Park kraj Poljoprivredne škole  u Križevcima, Park kraj OŠ Vladimir Nazor u Križevcima, Regionalni park Mura-Drava.

Nakon predavanja roditelji i učenici su se kratko poigrali kvizom u Kahootu, a svi su dobili za uspomenu brošure Javne ustanove.

Nadam se da su roditelji kao i učenici obogatili svoje znanje o zaštićenim dijelovima prirode u našoj županiji što je bio i cilj ovog predavanja.

Ana-Marija Gončar, prof.

Priloženi dokumenti: