« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2037911
Europski tjedan mobilnosti
Autor: Snježana Mihočka, 22. 9. 2022.

Povodom Europskog tjedna mobilnosti učenici 6.b. razreda OŠ“ Đuro Ester“ zajedno s učiteljicom Tijanom Martić obilježili su Tjedan mobilnosti na način da su krenuli u edukativni posjet gradu pješice.

Prvo su na autobusnom kolodvoru imali priliku vidjeti mini bus „Busko“ gradskog poduzeća Komunalac koji se pokreće na električni pogon, te saznati način rada busa. Kratko predavanje održao je vozač autobusa Darko. Autobus je namijenjen za javni gradski prijevoz i besplatno prometuje gradom, što uveliko pomaže studentima, učenicima i starijim osobama da se dovezu do željenog odredišta.

Budući da je Koprivnica Grad bicikla posjetili smo mjesta gdje su smješteni javni gradski bicikli koje stanovnici našega grada svakodnevno koriste.

Šetnju smo nastavili obilaskom spomenicima bicikla koji su postavljeni u središtu grada. Učenici su bili upoznati s poviješću razvoja bicikla od strane učiteljice. Usput smo se zaustavili na igralištu OŠ “Antun Nemčić Gostovinski“ na kojem su učenici odradili razne tjelovježbe.

Na gradskom trgu učenici su imali prilike iskušati svoje vještine u vožnji bicikla, igranju nogometa, rukometa i karatea.

Dobili su i vrijedne nagrade organizatora.

Zaustavljali smo se kod važnih objekata i znamenitosti našega grada kao što su: željeznički kolodvor, zgrada Županije, crkve, Gradska vijećnica, zgrada Podravke kako bi učenici uočili izgled građevina koje će izrađivati u obliku maketa na satovima tehničke kulture.

Sretni, zdravi i veseli stigli smo u školu. Dojmovi učenika bili su vrlo pozitivni i zaključili su da bi ovakav način nastave trebali češće imati.

Učiteljica: Tijana Martić