« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2036969
Veseli početak školske godine
Autor: Snježana Mihočka, 5. 9. 2022.

Za učenike OŠ „Đuro Ester“ prvi dan škole započeo je drugačije nego prijašnjih godina – svi učenici od 1. do 8. razreda krenuli su u školu u jednoj smjeni. U svim generacijama oformljeni su novi razredi, pa su učenici s velikim zanimanjem dočekali prvi dan nastave. Ispred škole dočekala ih je ravnateljica Sanja Prelogović, stručne suradnice te njihovi razrednici i učitelji.

Ravnateljica Sanja Prelogović zaželjela je učenicima dobrodošlicu u nove razrede, pozvala ih da se dobro povežu i lijepo zajedno druže. Upoznala ih je s novim načinom rada -  samo u jutarnjoj smjeni te naglasila da svi skupa brinemo o urednosti škole, poštujemo i njegujemo dobre međusobne odnose kako bismo se osjećali dobro.

Doček učenika prvih razreda i njihovih roditelja upriličen je u novoj školskoj dvorani gdje su ih pozdravili predstavnici Grada Koprivnice, gradonačelnik Mišel Jakšić, zamjenica Ksenija Ostriž te pročelnica Ana Mlinarić. Gradonačelnik je malenim prvašima zaželio sreću na novome putu u ovom najvažnijem i najljepšem razdoblju njihova života. Blagoslov i zaziv Duha svetoga za početak školske godine predvodio je velečasni Leonard Markač. Učenici 4.a razreda s učiteljicom Majom Sinjeri razveselili su prvašiće kratkim igrokazom u kojem su prikazali što se sve radi u školi. Učiteljice Antonella Fučkar i Nadica Čolak povele su prvašiće u njihove nove učionice gdje su preuzeli knjige te dobili bilježnice kao poklon Grada Koprivnice. Ravnateljica je pozvala roditelje da osluškuju potrebe svoga djeteta, posvete pažnju njegovim emocionalnim potrebama i pridaju važnost trenutku polaska u školu održavajući pozitivan stav prema školi. Psihologinja Renata Glavica održala izlaganje za roditelje kako biti podrška djetetu u njegovom emocionalnom, socijalnom i kognitivnom razvoju.

Svim učenicima želimo veselu i uspješnu novu školsku godinu.

Nikolina Sabolić, prof., dipl. bibl.