preskoči na sadržaj

Osnovna škola "Đuro Ester" Koprivnica

Login
Moto škole

 

 

 

 

Raspored zvonjenja

Vozni red autobusa

List za roditelje

Projekti u našoj školi

E-knjige

Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji

Školska kuhinja

Slikovnice

 

 

 

 

Školska knjižnica

Šetnja školom


Korisni linkovi

SPONZOR VEČERI KEMIJE 

Brojač posjeta
Ispis statistike od 17. 11. 2010.

Ukupno: 2038184
Ovaj mjesec: 8592
Ovaj tjedan: 3916
Danas: 284
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Tradicijsko održavanje i obnavljanje prirodnih resursa i racionalno gospodarenje - Radionice za darovite učenike u Tjednu cjeloživotnog učenja održane su 4. i 5. listopada 2021.
Autor: Snježana Mihočka, 7. 10. 2021.

U OŠ „Đuro Ester“ nastavljen je rad s darovitim učenicima uz neke važne promjene: formirane su dvije grupe DRUŠTVENA i STEM u koje su se daroviti učenici od petog do osmog razreda uključili prema vlastitom interesu i izboru. Nakon godinu i pol online rada, grupe se održavaju u školi što posebno raduje, kako učenike, tako i nastavnike Tima za darovite. Tradicionalno rad počinjemo suradnjom s Muzejom grada Koprivnice u okviru Tjedna cjeloživotnog učenja. Gošća nam je bila viša kustosica Marija Mesarić koja je donijela nekoliko predmeta za svakodnevnu upotrebu korištenih u vremenu 19. i 20. stoljeća.


 

Grupe darovitih učenika svake školske godine obrađuju jednu središnju temu sa različitih aspekata i znanstvenih područja koju sami predlažu. Ove godine izabrali su temu KLIMATSKE PROMJENE zbog izuzetne važnosti za budućnost svih nas. Poveznica između naše središnje teme proučavanja i  radionice o tradicijskom održavanju, racionalnom gospodarenju i obnavljanju prirodnih resursa nalazi se u upoznavanju s nekadašnjim načinom života usklađenim s prirodom te prepoznavanju mogućnosti prenamjene predmeta koji nam više ne trebaju, kao i razumijevanju današnjih čestih potrošačkih i konzumerističkih navika zbog kojih, pod utjecajem reklama,  kupimo i mnoštvo, realno, nepotrebnih predmeta.

 

 

Viša kustosica Marija Mesarić izložila je nekoliko tradicijskih predmeta koje su ljudi u prošlim vremenima koristili u svakodnevnom životu, a kasnije su, kada nisu više služili za prvobitnu namjenu, te predmete koristili u neke druge svrhe. Govorila je o predmetima kroz njihovu izradu, korištenje i prenamjenu, kao i tadašnjem cjelokupnom načinu gospodarenja. Učenici su pogledali predmete, postavljati pitanja i govorili o svojim iskustvima. Nakon toga su dobili zadatak razmisliti o nekim predmetima koje imaju kod kuće i više ih ne koriste te pronaći za njih novu namjenu, kako bi se mogli iskoristiti i poslužiti za neku drugu svrhu, čime bi se smanjio otpad kojeg u današnje vrijeme ima izrazito puno. Svoje ideje su nacrtali i opisali, te ih prezentirali grupi.

 

 

Renata Glavica, školska psihologinja, voditeljica Tima za darovite





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju