« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2038195
26. županijsko Natjecanje iz Geografije
Autor: Mirna Kovačić, 20. 3. 2019.

Osnovna škola „Đuro Ester“ bila je domaćin 26. županijskog Natjecanja iz geografije učenica i učenika osnovnih i srednjih škola održanog 18. ožujka 2019.

Prije samog natjecanja dobrodošlicu i čestitke prisutnim učenicima i mentorima poželjeli su domaćini škole – ravnateljica Sanja Prelogović, voditeljica županijskog stručnog vijeća geografije Dubravka Vajdić Kolarić, Mirna Kovačić, nastavnica geografije  i učenici – sudionici prigodnog programa sa svojim učiteljima.

Geografskom ugođaju su pridonijeli radovi učenika likovne skupine koje je odabrao učitelj likovne kulture Darko Markić, geografski radovi učenika naše škole, geografske karte i globusi kao najvažniji geografski alat.

Program je započeo državnom himnom u izvođenju Sare Višak i Ane Marije Buhić uz pratnju učitelja Mihaela Kivača.

Slijedio je monolog  iz djela Sanje Pilić: Ah, opet ispočetka u izvođenju Šimuna Benedikta Kopričanca i mentorice, učiteljice hrvatskog jezika Sanje Kapusta.

Redateljske neprilike, prema tekstu Đure Estera prilagodila je učiteljica hrvatskog jezika Martina Trešćec Godek, a izveli su je članovi Dramske skupine: Luka Puškaš, Hana Pelesk, Hana Bijelić, Lucija Turk, Helena Suknaić i Katja Gaži, učenici 5. razreda.

Program je vodio učenik sedmog razreda Matija Pintarić, a koordinatorica je bila nastavnica hrvatskog jezika Sanja Antolić.

Nakon natjecateljskog dijela, dok su učitelji mentori pregledavali testove, sudionici natjecanja su otišli na terensku nastavu uz rijeku Dravu i Šodericu uz vođenje djelatnica Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Koprivničko-križevačke županije gospođe Željke Kolar i Marte Lenac. Brigu o učenicima vodile su nastavnica Jasminka Fanuko Polančec i učiteljica Jasna Tkalčec, dok je sve fotoaparatom zabilježila učiteljica Petra Štefanec.

Nakon objave rezultata, uvida u svoje radove i okrijepe, slijedilo je svečano proglašenje najuspješnijih. U geografskom ozračju, svim učenicima i mentorima su uručene pohvalnice, zahvalnice i priznanja uz poklone nakladničkih kuća Profil Klett, Školska knjiga i Naklada Ljevak.

Čestitke i nagrade svima je uručila ravnateljica Sanja Prelogović i Željka Kolar, ravnateljica Javne ustanove za upravljanje zaštićenim dijelovima naše županije uz pomoć nastavnica geografije.

Najuspješnije je Županijsko povjerenstvo predložilo za sudjelovanje na Državnom natjecanju. U iščekivanju poziva na Državno natjecanje, svim sudionicima – učenicima i mentorima još jednom upućujemo iskrene čestitke na uspjehu i na entuzijazmu u radu.

Tehničku potporu cijeloj organizaciji dali su nastavnici Matija Rušak i Saša Špoljarić te tehničko osoblje Škole, a informatičku obradu ljestvica poretka napravio je nastavnik matematike Ivan Piskač.

Sva su događanja fotoaparatom i kamerom popratile učenice Foto grupe s nastavnicom Anjom Ćosić.

Najuspješniji geografi OŠ „Đuro Ester“  su:

5.razred: Antun Horvat, Stela Granđa, Emil Kukec, Filip Hrenić i Ena Tarle

6.razred: Ema Begić i Simon Sović

7. razred:Paula Muqaj,Valentina Piršlin i Lana Nogić

8. razred: Dorian Tarle, Dinko Majerus i Filip Zvonarek

Dubravka Vajdić Kolarić i Mirna Kovačić, nastavnice geografije

U nastavku pogledajte galeriju fotografija.