« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2037875
„Božić u našem srcu“
Autor: Snježana Mihočka, 20. 12. 2015.

Dana, 17. 12. 2015. s početkom u 19:00 sati, u Domu mladih Koprivnica bila je održana Božićna priredba. U krcatoj dvorani, mnoštvo roditelja, djedova i baka budnim okom je pratilo svoje mališane na pozornici.

Troje učenika iz 8.-og razreda: Hana Knežević, Lea Miloš i Filip Verčević najavili su izvođače božićne priredbe „Božić u mom srcu“. Nastupili su: povijesna grupa Mirne Kovačić, scensko–recitatorska grupa Sanje Kapusta i scensko-recitatorska grupa Nade Čolak, ritmička grupa Jasne Tkalčec, folklorna grupa Jelene Mikulan i Sanje Ciber, biblijsko-dramska grupa Donate Gravić i mali školski zbor pod vodstvom Mihaela Kivača. Sara Forjan izvela je Tadijanovićevu pjesmu Dugo u noć, u zimsku bijelu noć, a kasnije joj se pridružio Šimun Benedikt Kopričanec. Najveći dio priredbe odglumila je povijesna grupa koja je prikazala 1. svjetski rat, odnosno božićno pomirenje Škota i Nijemaca.

U predvorju Doma mladih, UZ „Đurđica“ koju vodi nastavnica Vesna Hižman-Perošić, zajedno s zainteresiranim nastavnicima i učenicima prodavala je ručno izrađene božićne ukrase. Tu su se našli ukrasi za bor od stiropola, glinemola, gipsa, češera, kutije od papira, podlošci od drveta, podlošci od tkanine, podlošci ukrašeni sjemenkama, prigodne božićne čestitke, snjegovići od čarapa napunjeni rižom, staklenke ukrašene motivima Božića,  privjesci od špage s kukicom, izniknuta pšenica, začinsko i ljekovito bilje koje uzgajaju, beru i suše učenici zadrugari i njihova nastavnica i mnoštvo drugih ukrasa. Najprodavaniji proizvod bili su anđeli od čipke.

Na kraju programa, ravnateljica naše škole Sanja Prelogović, obratila se svim sudionicima programa, a i publici zahvalivši se svima učenicima, nastavnicima i roditeljima koji su sudjelovali u božićnoj priredbi ili prodaji božićnih ukrasa. Osvrnula se je na negativnost komercijalizacije i na kraju zaželjela je svima ugodne blagdane.

Pogledajte fotogaleriju.

Novinarska grupa