« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2036931
POSJET PRIJATELJSKOJ OSNOVNOJ ŠKOLI OLGE MEGLIĆ IZ PTUJA
Autor: Snježana Mihočka, 7. 12. 2015.

Dana 2. prosinca 2015. godine zamjenica ravnateljice Dubravka Vajdić, nastavnici Mihael Kivač i Saša Špoljarić Osnovne škole „Đuro Ester“ iz Koprivnice zajedno sa svojom ravnateljicom Sanjom Prelogović gostovali su u Sloveniji, u Osnovnoj školi Olge Meglič iz Ptuja, povodom proslave 36. obljetnice škole i njihovog Dana škole.

Prijateljska suradnja između učenika i učitelja između naših škola traje već 33 godine.

Svečana priredba održana je u prepunoj školskoj sportskoj dvorani pod nazivom „Olgica eko fashion design“. U pozdravnom obraćanju učenicima, učiteljima, roditeljima i svim gostima ravnateljica Osnovne škole Olge Meglič Helena Ocvirk izrazila je zadovoljstvo uspješnim radom škole i dobrim međusobnim odnosima za koje su zaslužne sve generacije djece, roditelja i djelatnika škole. Naglasila je da im to uspijeva samo zajedničkim snagama, međusobnim poštovanjem i razumijevanjem. Spomenula je da su se ove godine odlučili posebno brinuti o očuvanju okoliša na temelju čega je i nastao program priredbe. Svima prisutnima prigodnom se riječju obratio zamjenik gradonačelnika Ptuja, slovenski ministar za okoliš i prostor, a među njima i ravnateljica Osnovne škole „Đuro Ester“ Sanja Prelogović koja je slovenske kolege podržala u radu i izrazila je veliko zadovoljstvo što im osobno i u ime svih hrvatskih kolega, može čestitati 36. godišnjicu škole i 33. godinu našeg međusobnog druženja.

Slovenski učenici i učitelji proslavili su dan škole spektakularnom modnom revijom ispunjenom raznim modnim kreacijama, koje su nosile učenice i učenici škole, izrađenih od različitih otpadnih i odbačenih materijala. Većinu kreacija izradili su sami učenici uz pomoć nastavnika, a puno je radova nastalo i uz pomoć roditelja, baka i djedova. Bile su prikazane kreacije od vrećica, papira, plastike, tkanine i različitih kombinacija navedenih materijala. U prostorima škole nakon priredbe organizirana je prodajna izložba radova učenika različite tematike. Nakon priredbe nastavljeno je druženje u obližnjem restoranu. U prijateljskom druženju dogovorena je daljnja suradnja između bratskih škola OŠ Olge Meglič Ptuj i OŠ „Đuro Ester“ Koprivnica.

Saša Špoljarić