« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2037900
ŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE IZ INFORMATIKE ODRŽANO 1. PROSINCA 2015. U OŠ „ĐURO ESTER“ KOPRIVNICA
Autor: Snježana Mihočka, 7. 12. 2015.

U OŠ „Đuro Ester“ u Koprivnici održan je stručni skup nastavnika informatike osnovnih škola. Skupu je nazočilo dvadesetak nastavnica i nastavnika iz Koprivničko-križevačke županije i gosti iz susjedne Varaždinske županije s kojima smo se kao  predstavnici škole upoznali na CARNet-ovom korisničkom kongresu u Dubrovniku povodom upoznavanja s Pilot projektom e-Škole.

Teme stručnog skupa bile su:

1. Građanski odgoj na satu informatike – s zanimljivim nastavnim sadržajima i materijalima za teme građanskog odgoja za učenika predmetne nastave upoznala nas je nastavnica informatike iz Osnovne škole „Fran Koncelak“ iz Drnja  Maja Hižman.

2. Kreiranje tečaja „Obnovljivi izvori energije“ – o svim etapama rada za kreiranje tečaja za učenike upoznala nas je nastavnica informatike iz Osnovne škole „Đuro Ester“ Koprivnica. Nakon upoznavanja s načinom stvaranja tečaja sudionici skupa isprobali su tečaj i bili su veoma zadovoljni viđenim.

3. CUC 2015. – voditelj stručnog vijeća Miodrag Maksimović iz Osnovne škole Sokolovac upoznao nas je s ovogodišnjom CARNet-ovom korisničkom konferencijom održanom u Dubrovniku od 18.-20. studenog 2015. godine. Cilj konferencije bio je upoznati korisnike s pilot projektom e-Škole i s različitim alatima i programima koje nudi CARNet svojim korisnicima.

4. e-Škole – voditelj je upoznao prisutne s ciljem pilot projekta, a kasnije projekta, a to je opremiti i uključiti što više škola u aktivnosti s kojima će se nastojati kroz određeno vrijeme putem različitih modernih tehnologija podići razina digitalne zrelosti u Republici Hrvatskoj.

5. Office365+Yammer – predavač gost iz Osnovne škole Ludbreg, nastavnik informatike Stiven Šijak predstavio je nazočnima besplatne programe te način instalacije i društvenu mrežu Yammer koju je CARNet uspostavio za korisnike s AAI pristupnom lozinkom.

Nakon aktiva nastavljeno je korisno i konstruktivno druženje u školi s intenzivnom razmjenom korisnih informacija vezanih za informacijsko komunikacijsku tehnologiju. Dogovorena je i suradnja između e-Škola, prisutnih ravnatelja ili nastavnika informatike  (OŠ Ludbreg, II. OŠ Varaždin, OŠ Martijanec i OŠ Sokolovac) u bliskoj budućnosti, a pogotovo u  školskoj godini 2016/2017.

Saša Špoljarić