« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2037991
Dan kruha i zahvalnosti
Autor: Saša Špoljarić, 26. 10. 2009.

Dana 22. listopada 2009. održana je priredba za razrednu nastavu u OŠ „Đuro Ester“ povodom "Dana kruha i zahvalnosti" za sve plodove koje nam je Bog podario ove jeseni.

DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI

Dana 22. listopada 2009. održana je priredba za razrednu nastavu u OŠ „Đuro Ester“ povodom Dana kruha i zahvalnosti za sve plodove koje nam je Bog podario ove jeseni. Predanim i marljivim rukama naših ljudi sakupilo se puno plodova koji će nam pomoći da lakše prebrodimo zimske dane koji su pred nama. I naši učenici povodom ovih dana odlučili su učiniti nešto. Mnogi su se odazvali i sudjelovali u priredbi za dan kruha i zahvalnosti recitacijom, plesom, pjesmom i glumom. Nakon upoznavanja sa važnošću kruha nekad i danas u našim životima svećenik Leonard Markač/Tomislav Petrić blagoslovio je kruh koji su učenici kasnije blagovali i dijelili jedni drugima poučeni riječima.

Podijeli svoj kruh i bolje će ti prijati.

Podijeli svoju sreću i postat će veća.

Oni su siromašni. Mi smo bogati.

Živjeti znači: davati i uzimati.

Mi uzimamo previše. Moramo dijeliti!

Prepoznali smo zajedno s učenicima da nešto treba učiniti i to smo učinili. Nismo se sakrili od onih koji su tražili našu pomoć. Želimo da nam srca uvijek ostanu tako otvorena za bližnjega, pa ćemo tako uvijek znati na pravi način zahvaliti i dostojno slaviti Dane kruha.

Ne Dane kruha samo za one koji imaju, nego Dane kruha za sve!

Hvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali!                                                                                                                       Vjeroučitelj: Saša Špoljarić