« Svibanj 2024 »

Ukupno: 2036846
Svečanost povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Sanja Figač, 21. 10. 2014.

U četvrtak 16. listopada 2014. u školi je održana priredba povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Svake godine priredbom, molitvom, blagoslovom i simboličnim blagovanjem kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo  tijekom godine bili podareni.

Ovu su godinu Ujedinjeni narodi proglasili međunarodnom godinom biološke  raznolikosti potičući  potrebu njenog očuvanja. Biološka raznolikost je izvor brojnih dobara za sve ljude na Zemlji.

Učenici su recitacijama, pjesmama,  igrokazom, izrekama o kruhu i folklornim plesom podsjetili na vrijednost i važnost kruha, plodova zemlje i truda mnogih ljudi čiji nam rad na stol donosi kruh, plod čovjekovih ruku.

Priredbu su pratili mons. Leonard Markač  i župnik Tomislav Petrić, ravnateljica Sanja Prelogović, učiteljice, učitelji, učenici i roditelji.

Mons. Leonard Markač na jednostavan i djeci razumljiv način naglasio je potrebu poštovanja kruha i hrane koju imamo.  Istaknuo je važnost međusobnog pomaganja i dijeljenja s onima koji su siromašni, a sve je više takvih ljudi u svijetu, ali i oko nas.

Nakon molitve i blagoslova kruha i plodova učenici su s veseljem i tekom blagovali ukusne zalogaje koje su pripremile vrijedne ruke mama i baka.

Maja Sinjeri